„Different = Irreplaceable”

Hasło jubileuszowej, 10. edycji Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk
to apel, byśmy wszyscy docenili swoje wzajemne różnice i dążyli do przyszłości, w której ludzi ceni się za ich wyjątkowość i indywidualność – cechy, które moim zdaniem są tak wiele warte”
– mówi Nick Knight, kurator wydarzenia.

Już w październiku (17–29.10) poznański Stary Browar stanie się centrum kreatywnych warsztatów, ważnych debat, a być może także i twórczych sporów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa panele dyskusyjne w ramach Open University, które odbędą się 29.10 – jeden poświęcony modzie, drugi sztuce. Moderatorami obu paneli będzie SHOWstudio.

Art&Fashion Forum to otwarta platforma inspiracji i edukacji, eksperckich seminariów i kreatywnych warsztatów oraz spotkań z najbardziej wpływowymi ludźmi ze świata mody, mediów oraz nowych technologii. Projekt od samego początku adresowany jest do młodych i zdolnych ludzi, którzy swoje pomysły oraz talenty gotowi są rozwijać, nie bojąc się podejmowania na kolejnych etapach kariery odważnych decyzji biznesowych i życiowych.

Tegoroczny kurator wydarzenia – SHOWstudio Nicka Knighta dołącza do grona największych ekspertów oraz mentorów z obszaru mody i sztuki, którzy uświetniali swoją obecnością poprzednie edycje AFF.
Nick Knight to znany na skalę światową wizjoner obrazu, ikona w świecie sztuki, mody i nowych technologii. Na co dzień z SHOWstudio Nicka Knighta związane są najbardziej rozpoznawalne ikony współczesnej mody: Kate Moss, Rick Owens, John Galliano, a także osobowości pop-kultury: Tracey Emin, Björk, Brad Pitt czy Lady Gaga.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem współpracy SHOWstudio Nicka Knighta z AFF jest W P Onak, twórca agencji kreatywnej OCR Creations, autor wielu filmów i reportaży modowych, któremu – tak jak w ubiegłym roku – powierzona została funkcja dyrektora artystycznego całego przedsięwzięcia.