Autorzy

mm

Berenika Różańska

Editor-in-chief

Dusza niespokojna i poszukująca, której ciało stara się nadążyć za nieustanną i czasem absurdalną potrzebą odkrywania i zmieniania świata. Obecnie mieszka na portugalskich bezdrożach i zajmuje się produkcja wydarzeń kulturalnych.

mm

Aga Poznańska

Art director & Managing Editor

Podróżnik z zamiłowania, po studiach kreatywnego pisania, na co dzień marketingowiec. Fotografuje, pisze bloga isawpictures.com z Londynu i podkochuje się w Portugalii.

mm

Paulina Bocheńska

Redaktor Online

Dziennikarka, scenarzystka, wielbicielka Kieślowskiego, Murakamiego i dobrego wina. Nie wyobraża sobie życia bez ciekawych rozmów i podróży.

mm

Daga Hana

Online Editor

Jej największą pasją jest Japonia. Ziściła swoje marzenia i od jakiegoś czasu jest mieszkanką jednej z największych metropolii -Tokio. Jej felietony są zapiskiem poznawczego procesu tego tak odmiennie kulturowo zakątka.

mm

Nat Kozdra

Edytorka on-line Buzzujemy. Kształciła się, żeby zostać antropologiem, teraz pracuje z samochodami elektrycznymi. Podróżuje, kiedy tylko może i gdzie tylko może. Lubi wszystko, co zielone: w czasie wolnym prowadzi sklep ekologiczny EkoKobieta, a warzywa są jej wielką miłością.

mm

Aga Szara

Uwielbia płyty winylowe, książkowe reportaże i filmy kryminalne. Koordynatorka polskiego festiwalu filmowego w Londynie i manager kina, a z wykształcenia kulturoznawca i rosjoznawca.

mm

Aleksandra Słapak

Mieszka w Krakowie i kocha to miasto ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Za kwintesencję szczęścia uważa poranną kawę w towarzystwie dobrej książki. W wolnych chwilach ostrzy ołówki i znęca się nad kartką papieru.

mm

Alicja Masiukiewicz

Weganka z powołania, grafik od urodzenia. Rozkochana w ilustracji dziecięcej i w swoich dwóch półdzikich psach. W wolnych chwilach szaleje przy maszynie do szycia lub eksperymentuje z charakteryzacją.

mm

Angelika Debowska

Niepoprawna marzycielka kochająca podróże, dobrą kuchnię i skandynawskie kryminały. Zakochana w idei slow life rozkoszuje się swoim życiem w Cambridge. Od niedawna pisze bloga adreamerslife.pl.

mm

Angela Kudenko

Lubi siadać w jednym pokoju, na sofie, blisko komputera i mówić, że wszystko już ma. Ludzie ostrzegają przed takimi wyznaniami, ale ona nic sobie z tego nie robi. Cieszy się szczęściem i każdą, nową możliwością pisania dla ludzi. Pisarka, felietonistka, poetka, kobieta wyzwolona – żyje po swojemu, tworząc z najukochańszą kobietą na ziemi swoje najlepsze teksty. Dyrektor domowego zoo, w którego skład wchodzi chomik, kanarek i dwa psiaki średniej wielkości. Przedstawicielka nurtu: ‘co cię nie zabije, to cię wzmocni, więc spróbuj w życiu każdej pasji’. Autorka tomiku poezji, kilkunastu opowiadań opublikowanych w wielu stronach Internetu; współautorka niedługo wydanej trylogii obyczajowej o kobiecej miłości. Także wielka pasjonatka podróży, jedzenia i życia. Najlepsza kucharka według psich domowników i nie tylko.

mm

Ania Jamróz

Zajmuje się ilustracja, projektowaniem graficznym i fotografią. Lubi rysowanie, ładne książki, białe wino. Mieszka w Krakowie.

mm

Eliza Kiljanek

Eliza Kiljanek tworzy i surfuje w San Sebastian. Jest autorką opowiadań, artykułów i wydarzeń. Stworzyła Daughters of Surf; platformę organizującą surf & yoga camps w Kraju Basków. Za Bukowskim, nie lubi tracić czasu na zjawiska nieposiadające duszy.

mm

Elżbieta Adamska

Podróżuje, bo fotografuje. Fotografuje, bo podróżuje.

mm

Iza Rembisz

Socjolog z wyksztalcenia, fotograf z zamiłowania. Producentka i koordynatorka projektów z obszaru mody i fotografii. Mieszkająca od 4 lat w Londynie wnikliwa obserwatorka rzeczywistości i wielbicielka minimalistycznej biżuterii.

mm

Jadwiga Kudłacz

Muzyk, z wyksztacenia krytyk teatralny. Pisze, śpiewa, kocha ludzi i drzewa. Pochodzi z lasu ale lubi miasto.

mm

Jolanta Lisicka

Lubi vintage i poczucie wolności. Dlatego jak fotografuje, to na kliszy, a jak podróżuje, to tylko z plecakiem. Następnie splata to w całość i publikuje na swoim blogu nalewoodcentrum.blogspot.com Z wykształcenia filolog, ale to drażliwy temat.

mm

Karolina i Adam Kozłowscy

Ekonomistka i politolog z wykształcenia, fotografowie z zamiłowania. Tworzą zgrany duet w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kochają podróże, świeżo zmieloną kawę o poranku oraz trzask płyt winylowych. Specjalizują się w fotografii ślubnej. Prywatnie prowadzą bloga 3citizens.pl. Mieszkają w Gdańsku. www.timeofjoy.eu

mm

Karolina Wiercigroch

Z wykształcenia dziennikarka i italianistka. Zawodowo zajmuje się fotografią i stylizacją kulinarną oraz tworzeniem przepisów. Prowadzi bloga kulinarno-podróżniczego Dine&Dash. Jej największą pasją jest opowiadanie kulinarnych historii. Miłośniczka prostych przepisów, bogatych w nowe smaki podróży, żeglarskich wypraw i sauny. Lubi się przeprowadzać; obecnie mieszka i pracuje w Londynie.

mm

Kasia Kuśnierz

Niespokojny duch, jak do tej pory mieszkała Wielkiej Brytanii, Niemczech i Malezji. Oprócz podróży, uwielbia muzykę, jogę i zwierzęta. Zawodowo grzebie po archiwach audio-wizualnych telewizji.

mm

Klaudia Osiak

Dużo myślę, jeszcze więcej jem. Z miłości do roślin, a także przygotowywanych z nich potraw, narodziła się we mnie miłość do fotografii kulinarnej. Myśli zaczęłam przelewać na blog. Kiedy nie siekam, piekę czy smażę, tulę moje koty, albo przerzucam żelastwo na siłowni.

mm

Magda Futyma

Zakochana w podróżach autostopowych, pracy radiowca i ciepłych krajach. Na co dzień godzi studia akustyczne z ciągłym szukaniem tanich biletów lotniczych w miejsca, których jeszcze nie odwiedziła (lub odwrotnie). Stara się robić to co chce i kocha, bo może. W międzyczasie prowadzi bloga stopempoprzygode.blogspot.com.

mm

Magdalena Zarzycka

Bardzo miła osoba, eko-oszołomka i wyznawczyni diety paleo. Od pewnego czasu szczęśliwie mamuje, a w "wolnej chwili" prowadzi bloga malomila.pl. Wielką radość sprawia jej też upcyklingowanie.

mm

Marcin Wesołowski

Z wykształcenia kulturoznawca i amerykanista, z zawodu manager. Na co dzień w świecie biznesu, w wolnym czasie w podróży. Uwielbia dogłębne i reporterskie spojrzenie na odwiedzane miejsca. Autor bloga Wojażer.

mm

Marta Mytych

Autor

Zakochana w Skandynawii postanowiła się do niej przeprowadzić. Aktualnie wraz z rodziną mieszka pod Sztokholmem w otoczeniu lasów i jezior. Kocha fotografować i to właśnie natura jest dla niej największą inspiracją. Ponieważ weganizm zmienił jej życie założyła bloga veganama.pl, na którym piszę na tematy powiązane z weganizmem i życiem w Szwecji.

mm

Tomasz Bot

Lubi horrory i spaghetti westerny. Słucha ambientu. Prowadzi blog o kulturze i blog z grafiką.

mm

Wiola Starczewska

Mieszka w Warszawie i nie może się zdecydować, czy fajniejsza jest Brazylia czy Portugalia. Od 2012 roku pisze bloga o podróżach (starczewska.com), czyta inne blogi i marzy o przeprowadzce na lizbońską Alfamę. Spędziła 6 miesięcy w Brazylii podróżując z plecakiem od Salvadoru po Porto Alegre, ucząc się portugalskiego, słuchając bossa novy i zajadając açaí. Ze wspomnień z tego kraju zrodziło się jej pierwsze opowiadanie „Chodź, zabiorę cię do Rio de Janeiro”, które można pobrać na ebook.starczewska.com.