Na północno-zachodnim wybrzeżu Szkocji leży magiczna kraina  – Isle of Skye. Wyspa piękna, ale jednocześnie nieco surowa i dzika. To jedno z tych miejsc, które będąc w Szkocji, trzeba koniecznie zobaczyć: niesamowite i zapierające dech w piersiach krajobrazy, malownicze grzbiety górskie, majestatyczne klify, rozległe doliny i jeziora, wodospady, znakomita whisky, bogata i wciągająca historia oraz… wszechobecne owce.

Single Track Gallery & Espresso Bar znaleźliśmy przez przypadek. Jeżdżąc wąskimi drogami (tzw. single track) na północy wyspy Skye natrafiliśmy na piękny drewniany domek pokryty trawą, obok którego nie sposób przejechać obojętnie. Miłośników architektury zachwyci nietypową formą i minimalistycznym designem, a na wielbicieli sztuki wewnątrz czekają dzieła lokalnych artystów.

Warto się tutaj zatrzymać by ochłonąć po podróży i ogrzać się przy filiżance dobrej kawy lub pysznej zupy. Porozmawiać z odwiedzającymi to miejsce ludźmi – mieszkańcami bądź chwilowymi przyjezdnymi, wpatrywać się we wspaniałe widoki tuż za oknem (sceneria wręcz poetycka), obserwować przyrodę lub po prostu na kawę. W końcu to espresso bar.

Espresso_Bar_10

Espresso_Bar_03

Espresso_Bar_01

Espresso_Bar_15

Espresso_Bar_16

Espresso_Bar_07

Espresso_Bar_14

Espresso_Bar_13

Espresso_Bar_09

Espresso_Bar_12

Espresso_Bar_11

Espresso_Bar_08

Espresso_Bar_06

Espresso_Bar_05

Espresso_Bar_04

Espresso_Bar_02