Ze dwie godziny zabrało mi obejście całych dwóch pięter Pałacu Kultury, gdzie w najlepsze trwało Mustache Yard Sale. Była moda, design, biżuteria, strefa dziecięca, ba nawet strefa gastro, gdzie co prawda akurat nic nie zjadłam, bo bar mleczny niedaleko zaspokoił wszystkie nasze kulinarne potrzeby, ale muszę powiedzieć, że byłam pod wrażeniem. Szczególnie jakości wykonania wystawianych produktów.

Cel spaceru po Pałacu Kultury był jasny, znaleźć fajne, najlepiej polskie marki, które mi wpadną w oko i pokazać je Wam, czytelnikom buzzujemy.com

Pierwszymi markami, na które zwróciłam uwagę były Cargo i Mnishkha. Warszawskie siostrzane firmy stworzone przez OWEE SHOWROOM. Mnishkha urzekła mnie pomysłem na prosty, ale oryginalny strój, w który można się dowolnie opatulić – istnieje bowiem wiele sposobów na jej noszenie. To coś a la strój czerwonego kapturka, wielofunkcyjna kreacja – jak dla mnie idealna w podróż, gdzie często nasze zasoby ubraniowe nie są największe, a Mnishkha pozwala nam na zmianę naszego wizerunku bez potrzeby zakładania dodatkowych rzeczy.

Natomiast Cargo, mimo, że na pierwszy rzut oka to zupełnie inna bajka, robi solidne torby z cordury, nadające się na wyprawę w góry, ale też na rower. Z Mnishkhą łączy je jakość wykonania.

DSC_0039

mustache yard torby mustache yard wystawa

Stoisko chłopkaków z Baltica było naszym następnym przystankiem. Kolorowe czapki ze świetnym logo znałam już wcześniej, ale zimową kolekcję miałam okazję zobaczyć po raz pierwszy. Bardzo udane projekty bluz z kapturem, które na pewno idealnie sprawdzą się po zimnym, bałtyckim surfie.

DSC_0070

mustache yard baltica czapki

baltica czapki

Shameless mnie zaintrygowało. Z jednej strony proste białe koszulki z odważnymi ( i zabawnymi) napisami, a z drugiej strony mocny branding, który świetnie się dopasował do konceptu twórców. Plus za odwagę, wasze pocztówki rządzą.

mustache yard koszulki2

mustache yard koszulki

Kaktus Warsaw, czyli sklep z kaktusami to kolejny ciekawy koncept, na który się natknęłam podczas mojej wędrówki między stoiskami. Dziewczyny mają swój sklep na Żoliborzu, a sam pomysł powstał podczas poszukiwania … fajnych kaktusów w stolicy, o które było ciężko. Na szczęście jest ich teraz dostatek.

mustache yard kaktus 21 mustache yard kaktus 2

Następnie trafiłam na dwie przyjaciółki, które idealnie się dopełniają. Alicja Getka Lab tworzy wysokiej jakości produkty skórzane, portfele, kopertówki. A Paperplan, to piękne ręcznie robione zeszyty i notesy, które idealnie pasują do kopertówek! Jak kupować, to od razu te dwa produkty, cudne są.

mustache yard mustache yard sale jas

Biżuteria z talerzy autorstwa Magdaleny Ziółkowskiej była na mojej trasie następnym odkryciem. Tworzona jest ona z fragmentów starej porcelany na drodze recyklingu. Zachwyciły mnie szczególnie naszyjniki, bardzo oryginalne. Smaczku poszczególnym kawałkom dodają znane logo, takie jak Społem czy Włocławek.

Biżuteria z talerzy

mustache yard sale bizuteria

Muchin to przede wszystkim muszki, męskie, damski, dziecięce. Strasznie mi się spodobały. Jak potwierdziła urocza sprzedawczyni, głównie kobiety się nimi interesują, choć powoli zaczyna się to zmieniać. No właśnie, panowie. W muszkach wyglądacie super!

mustache yard sale zolniez muszki zblizenie

mustache yard sale zolniez muszki

Muszę przyznać, że kolejna marka Pradelle wywarła na mnie największe wrażenie  – za oryginalność. Biżuteria jest tworzona z prawdziwych roślin, żołędzi, kwiatów. Są one utwardzane, a następnie platerowane metalami szlachetnymi. Takie detale to tylko natura mogła stworzyć.

mustache yard sale zolniez mustache yard sale stoisko mustache yard sale bizuteria

Moim ostatnim przystankiem było stoisko OM Jewellery. Unikalne projekty tej marki są jednymi z moich najukochańszych; Maria, która stworzyła OM Jewellery inspiruje się wolnością i dzikością natury. Stąd pozłacane wilki i lisy, gałązki, ptaki… Nie mogłam się powstrzymać i kupiłam dwa proste, ale piękne pierścionki z kulką.

DSC_0228 copy

mustache yard sale om jewellery mustache yard sale pierscionki

Byliście na Mustache Yard Sale? Jakie marki Wam się najbardziej spodobały?