Organizatorzy Brave Festival zapraszają na wspólne sadzenie drzew na wrocławskich Świniarach. W dniach 2-3 kwietnia, na 10-hektarowej przestrzeni, odbędzie się wielka akcja ekologiczna pt. „Zasadźmy sobie las!”.

Brave Festival już po raz trzeci zasadzi drzewa we Wrocławiu. Ideą organizatorów jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miasta. Nowy 10-hektarowy las na Świniarach, ma zapewnić rozwój i doskonalenie jakości życia wszystkich wrocławian.

Brave Festival sadzi drzewa we Wrocławiu Brave Festival sadzi drzewa we Wrocławiu

Brave Festival to jedyny w Polsce przegląd kultur, tradycji i rytów z całego świata, które są na granicy wyginięcia. Festiwal niezmiennie nosi znaczący podtytuł „Przeciw Wypędzeniom z Kultury”. Narodził się w 2005 roku, a dziś jest jednym z najważniejszych emblematów kultury Wrocławia.

– To festiwal ludzi odważnych – podkreśla zawsze Grzegorz Bral, organizator – ludzi, którzy mówią skąd pochodzą, jakie są ich wartości, jaka jest ich tradycja. To festiwal nie o dziełach sztuki, ale o sztuce, dzięki której można ocalić i ochronić tysiące zapomnianych porzuconych, osamotnionych kultur i ludzi.

Brave Festival 2016 odbędzie się w dniach 1-16 lipca we Wrocławiu.