Zima. To właśnie teraz możemy bezkarnie spędzać wieczory z książką.

Włożyć na stopy grube wełniane skarpety, zaparzyć ulubiona herbatę, wyłożyć się na kanapie pod ulubionym kocem i przenieść się w inny świat. Świat bohaterów naszych książek. To takie łatwe. Jednego wieczoru możesz być w mroźnej Skandynawii i śledzić poczynania detektywów rozwiązujących kolejną zagadkę kryminalną. Zajadać się cynamonowymi bułeczkami, popijać je niezliczoną ilością czarnej kawy. Spacerować po gwarnych ulicach Sztokholmu. Kolejnego wieczoru możesz z łatwością przenieść się w podróż dookoła świata. Pić tequilę w Meksyku, podglądać kangury w Australii i opalać się w Tajlandii. Jeździć na wielbłądzie, lecieć samolotem czy przemieszczać się najszybszym pociągiem świata. Poznawać nowych ludzi, wędrować samotnie po górach, spacerować po zatłoczonych ulicach wielkich miast, czy zachwycać się roślinnością w dżungli.
A może marzy Ci się podroż w kosmos? Dobre fantasy przeniesie Cię w inną czasoprzestrzeń, gdzie może nie jest tak zimno. Gdzie czas nie istnieje. Gdzie możesz stać się supermenem i ocalić świat. Całkiem niezła perspektywa spędzania chłodnych wieczorów. Możesz być, kim chcesz i gdzie chcesz. To jest naprawdę łatwe.

Ostatnio na rynku pojawiło się mnóstwo ciekawych magazynów, które śmiało mogą konkurować z książkami. Pięknie wydane numery, na szorstkim papierze, o tym magicznym zapachu nie do podrobienia. Jedno spojrzenie na okładkę i już wiem czego się spodziewać. Inspirujące wywiady, piękne fotografie, ciekawe przepisy. Przenoszą nas często w świat gwiazd, celebrytów, ciekawych osobistości oraz zwykłych ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. O pasji do podróży, do gotowania, do życia. Czasopisma to już nie tylko gazeta z programem telewizyjnym, ale prawdziwa sztuka porwania czytelnika, zainteresowania go tematem, zainspirowania do zmian, do prób, do zadawania pytań.

Nadal uważasz, że zima jest nudna?

hand-vintage-old-book